Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка « Яворівська забавка – народна іграшка нашого дитинства »

Традиційна яворівська дерев’яна іграшка
15 janvier 2016 – 2 février 2016
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

У будинку Центру Української Культури та Мистецтва експонувалась барвиста колекція яворівських іграшок-забавок, створених майстрами народного мистецтва Семеном Тлустим, Тарасом Тлустим та Галиною Шумило.
Вони давно займаються відродженням та продовженням традицій яворівської забавки. У радянський період цей вид декоративно-ужиткового мистецтва майже занепав, і лише завдяки зусиллям окремих майстрів сьогодні ця справа повертається.
На думку майстрів, ця народна іграшка передає колорит української ментальності. Серед розмаїття експонованих дерев’яних іграшок були птахи, коники, санчата, янголи, писанки, свистки, лапавки, тріскачки та інші витвори.
На думку учасниці виставки, Галини Шумило, яка орнаментує іграшки яворівським розписом, кожен такий проект стає своєрідним трампліном на шляху популяризації яворівських іграшок-забавок, адже спілкування з відвідувачами виставки, споглядання за їх реакціями завжди дає нові ідеї та кидає нові виклики, які, в свою чергу, просувають цей вид народного мистецтва вперед.
Яворівська забавка є одним з найдавніших різновидів іграшок України. Походить ремесло із Яворова, що на Львівщині. Перші письмові згадки датуються XVIII століттям. Традиційно забавки зображають силуети тварин, птахів.
Також розповсюджені різноманітні гойдалки та двох-, чотирьохколісні возики. Забавки оздоблюються так званим « яворівським орнаментом », який також відомий як « вербівка ». Він складається з малюнків у виглядів вербових гілок. Традиційний розпис має лише чотири кольори – червоний, синій, зелений та жовтий. Кожен з кольорів уособлює свою символіку.
За словами Семена Тлустого, важливим завданням виставки є привернення уваги до проблеми виробництва яворівських забавок. Не зважаючи на те, що вони користуються великим попитом, майстри фізично не встигають створювати нові екземпляри. Адже яворівська забавка з кожним роком стає все більш популярною серед батьків та їх дітей та навіть за таких умов становить суттєву конкуренцію пластиковим іграшкам з Європи та Китаю.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]

Події під час виставки

15 janvier 2016 16:00 Відкриття виставки « Яворівська забавка – народна іграшка нашого дитинства »