Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка « Сонячні діти. Перший дотик »

Соціальний фотопроект Олександра Андрющенка
13 mai 2016 – 4 juin 2016
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва
За підтримки Mariya Pavelko Gallery.

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Проект проходив під гаслом : « Я – дитина, я – не синдром Дауна ! ». До експозиції увійшли 47 портретів « сонячних » діток. Ця кількість не випадкова, адже ці малята мають 47 хромосом, а це на одну більше, ніж у звичайних людей.
Серія складається з портретів тринадцятьох дітей та поділена на два блоки : чорно-білий студійний та кольоровий вуличний. Кожен портрет підкреслює риси дитини та виявляє їх характер через увагу до малих деталей – того, в який бік дитина дивиться чи того, як вона усміхається. Обидва блоки демонструють два схожих, але принципово різних підходи до зображення дітей.
Студійні фото зосереджують дітей в один щільний немов промінь образ – підкреслюють риси обличчя та змальовують характер через дрібні деталі : погляд, усмішку, поставу. Виходить так, що дитина одночасно подає та розкриває себе.
Натомість, на вуличних фото дітки знаходяться у більш природньому середовищі, без відволікання на присутність фотографа.
Вони живуть та радіють життю. Словом, як і всі діти. Якщо чорно-білі фото просто показують малят такими, якими вони є, то кольорові ставлять питання « якщо вони виглядають та поводяться, як усі, то чому до них ставляться по-іншому ?! ». На це важливе запитання мав відповісти для себе кожен відвідувач виставки.
Мами особливої малечі щодня долають безліч випробувань, аби їхні сонячні дітки змогли жити повноцінним життям. Та найскладніше – показати довколишнім, що насправді такі малюки нічим не відрізняються від своїх однолітків ! Достукатися до людей через свої світлини вирішив і херсонський фотограф, приурочивши свій проект до дня захисту дітей.
« Я завжди усвідомлював, що « нестандартні » люди, до яких належать і люди з синдромом Дауна – найбільш соціально незахищені. Ще з дитинства інколи доводилося спостерігати неадекватну реакцію в суспільстві. Розумів, що причина полягає в неналежному вихованні та недостатній інформації на дану тему » – говорить Олександр Андрющенко.
Також він зазначає : « Не бійтесь ламати стереотипи, подивіться на дітей з синдромом Дауна очима людини, яка за час спілкування з ними встигла полюбити кожного ! На цих фото вони щасливі, але щастя без адаптації у суспільстві просто неможливе. Тож найголовніша мета цього проекту – подолання стигматизації « сонячних дітей », сприяння їх інтеграції у суспільство ».
Робота над проектом розпочалася наприкінці 2014-го року, внаслідок серії випадкових знахідок, які розпалили інтерес пана Олександра до теми. Під час дослідження теми, він був вражений рівнем несприйняття українським суспільством людей із синдромом Дауна. Обурений подібним станом речей, він вирішив зробити все, що в його силах, аби допомогти дітям та їх батькам подолати упередження та відкрити шляхи до нормального життя.
Цільовою аудиторією проекту є люди, які хочуть, але не готові до безпосереднього прийняття « особливих людей ». Таким чином, виставка « Сонячні діти. Перший дотик » є своєрідним містком та великим кроком до подолання упередженого ставлення до людей із синдромом Дауна.
Сайт Олександра Андрющенка : alexart.com.ua.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]

Події під час виставки

13 mai 2016 16:00 Відкриття виставки « Сонячні діти. Перший дотик »