Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка « ПОВІСТЬ ПРО ДВОХ МАЙСТРИНЬ »

Різнобарв’я печворку та магія рослин
3 septembre 2020 – 23 septembre 2020
Вхід вільний

За підтримки Центру Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Вперше в будинку Центру було представлено роботи одразу двох майстринь, двох технік рукоділля, об’єднаних між собою. Відвідувачі побачили більше 30 унікальних клаптикових робіт, створених у техніці печворку, від відомої київської майстрині Анни Бовсуновської та її матері Раїси Козицької. Також експонувалися понад 40 робіт, виконаних у досить новій, маловідомій техніці – екопринт.
Анна Бовсуновська шила з дитинства. Спочатку її моделями були ляльки, а пізніше, вже у шкільні роки, вона почала шити для себе. Згодом діти, чоловік, мама, подруги – всі ходили в пошитому нею одязі. Майстриня шила все, що можна було лишень уявити : від одягу для немовлят до зимового вбрання. Крім цього, вона в’язала, вишивала, розмальовувала тканини, зайнялася гільйошируванням (випалюванням по тканині).
У 2006 році життя Анни круто змінилося, коли вона потрапила до Центру Української Культури та Мистецтва, заснованого Світланою Долеско. Несподівано для себе вона зрозуміла, що печворк посів найголовнішу роль в її творчому житті. Протягом 14-ти років багато чого сталося. Зокрема, відбулося багато значущих зустрічей, виставок, проектів. Анна вчилася й навчала інших (викладала курс аплікації в Центрі. Також, майстриня разом зі своєю подругою, започаткувала власну школу під назвою « Планета Печворк ».
У 2011 році до творчості Анни приєдналася її мама Раїса. Вона здивувала оточуючих своєю дебютною роботою з маленьких шестикутників, що отримала назву « Завжди разом ». Із того часу дві майстрині завжди працюють разом. Але якщо дочці більше подобається вигадувати нові проекти, швидко виконувати задумане за допомогою швейної машини, то мама любить шити руками.
У двох майстринь є ще одна велика любов – це сад, в якому абсолютно все висаджено в чотири руки. Ось ця любов до рослин і поклала початок їхньому новому захопленню – біофарбуванню тканин та створенню робіт у техніці екопринту. І, звичайно ж, це вони з легкістю поєднують з печворком !

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В, ст.м. « Контрактова площа »

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected].

Події під час виставки

3 septembre 2020 18:00 Виставка « ПОВІСТЬ ПРО ДВОХ МАЙСТРИНЬ » (Різнобарв’я печворку та магія рослин)