Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка « Народні традиції в малярстві Михайла Онацька »

Художня творчість Михайла Онацька
12 février 2016 – 27 février 2016
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Виставка онлайн

Експозиція під назвою « Народні традиції в малярстві Михайла Онацька » зібрала роботи в манері народної картини на різну тематику, створені в різні роки. Серед них : інтерпретації традиційних українських сюжетів (« Козак і дівчина »), весільні, обрядові цикли, зображення ярмарок, сцени з творів Миколи Гоголя та зображення козацьких звитяг.
Михайло Онацько – відомий український художник жанру наївного живопису, член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, Заслужений майстер народної творчості України, лауреат премій ім. Данила Щербаківського, Олени Пчілки, Міжнародної премії Українського фонду культури ім. Григорія Сковороди.
Народився Михайло Онацько в 1941 році на хуторі Хоменки (неподалік знаменитої Диканьки), нині проживає в селищі Шишаки на Полтавщині. Із дитинства мріяв стати художником, проте працював і пастухом, і будівельником, і шкільним піонервожатим. Згодом вчителював, навчаючи малечу малювати.
А в 46 років Михайло Онацько здійснив свої дитячі художні мрії – опанував техніку станкового живопису. Знаковою для митця стала зустріч зі скульптором Віктором Липовкою, який розгледів у сільському вчителеві самобутній талант народного малярства. Із 1988 року Михайло Онацько – активний учасник виставок по всій Україні та за її межами.
Роботи пана Онацька відрізняються мрійливими композиціями із чіткими сюжетами. Він майстерно захоплює дух давнини і яскраво описує побут і традиції українського села. Своєю метою він називає занурення у тогочасну атмосферу. Експозиція сформована таким чином, щоб глядач зміг ознайомитися з усім спектром робіт художника. У своїх творах пан Онацько намагається відтворювати обряди, які практикували в українських селах в минулому.
Іншим важливим напрямом у роботах Михайла Онацька є літературний. Серед його робіт можна знайти цілий корпус, присвячений Миколі Гоголю, цикли про пригоди козаків.
Свої методи праці він характеризує як спонтанні. Одним із головних джерел натхнення для нього є місцевість у якій він проживає. Зазвичай, під час прогулянок він уявляє ті чи інші сюжети і згодом переносить їх на папір.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]

Події під час виставки

12 février 2016 10:00 Відкриття виставки « Народні традиції в малярстві Михайла Онацька »