Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка «Ірина Свйонтек. Життя присвячене мистецтву»

Із нагоди 80-річчя Ірини Свйонтек, легендарної дослідниці української автентичної вишивки
18 травня 2017 – 17 червня 2017
Вхід вільний

Організатори: Центр Української Культури та Мистецтва, ГО «Всеукраїнська академія автентики».

Меценат проекту - Світлана Долеско.

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Проект «Ірина Свйонтек. Життя присвячене мистецтву» – це унікальна виставка авторських історичних фотографій типажів покутян, опілян, гуцулів та бойків в народних строях, зразки автентичної вишивки етнічних регіонів Прикарпаття і Карпат. Експозиція була представлена на на трьох виставкових поверхах (понад 500 м2). Виставка такого масштабу, присвячена діяльності дослідниці вишивки, відбулась вперше в Україні.
Це приклад того, що одна людина, яка знайшла справу свого життя, може зробити більше, аніж кілька науково-дослідних інститутів, разом узятих. Невтомна дослідницька праця Ірини Свйонтек щодо увіковічення феномену автентичної вишивки не має собі рівних на сьогоднішній день.
Ірина Свйонтек – легендарна постать в сучасному українському мистецтві та науці. Лікар-хірург за фахом, талановитий педагог-новатор, та понад усе – всесвітньо відома дослідниця автентичної вишивки. За її плечима – 47 років щоденної праці з вивчення та відтворення взірців вишиття, 7 унікальних мистецьких альбомів вишивки Карпат і Прикарпаття (2005, 2008, 2010, 2013, 2014, 2015, 2016 рр.). Кожен із них є дуже цінним для сучасних майстрів вишивки, колекціонерів як в Україні, так і за кордоном.
Ірина Свйонтек – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, учасниця численних всеукраїнських та міжнародних конференцій, фестивалів, автор статей у фахових журналах «Народне мистецтво», «Народна творчість та етнографія». Народилась у Львові в україно-польській родині, мешкає в Івано-Франківську.
У 33 роки Ірина Свйонтек захопилась мистецтвом вишивки, що почала їздити в експедиції західноукраїнськими містами й селами. Фотоапарат усі ці роки – її вірний супутник. Було відзнято десятки тисяч безцінних світлин під час сільських храмових свят, ярмарків, фестивалів та весіль. Найкращі взірці вишивок перемальовувала та відшивала. Усі експедиційні матеріали систематизувала, описала.
Пані Ірина віднайшла та зберегла не лише безцінні взірці вишивки окремих сіл та міст західної України. Завдяки науковим дослідженням Ірини Свйонтек ми бачимо цілий пласт народної культури минулих десятиріч, в якому тісно переплелись звичаї й традиції, унікальні типажі Гуцульщини, Бойківщини, Опілля, Покуття в народних строях.
Виставка спричинила значний резонанс в мистецькому середовищі України

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]

Події під час виставки

18 травня 2017 16:00 Відкриття виставки «Ірина Свйонтек. Життя присвячене мистецтву»