Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

« Свято Врожаю »

Колективна виставка творів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва
24 septembre 2012 – 10 octobre 2012
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Виставка онлайн

Проект « Свято Врожаю » започаткований у 2012 році Світланою Долеско задля підтримки споконвічних українських мистецьких традицій та представлення на широкий загал творів від митців з усіх куточків України. А також, демонстрації взаємозв’язку краси української природи та мистецьких творів нашого народу.
« Свято Врожаю » – проект, в якому вдало поєдналась персональна виставка картин Юрія Камишного та виставка « Пишна світлиця » як втілення унікального українського колориту, мистецької душі нашого народу, його щедрості, багатства та гостинності.
Юрій Камишний – Заслужений художник України, Лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних премій. Народився у 1962 р. у м. Житомирі. Закінчив Житомирську художню школу, Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова в 1982 р. Член Національної спілки художників України, член Міжнародної Спілки художників під егідою ЮНЕСКО, член Міжнародної професійної спілки художників.
Неповторні натюрморти та сонячні пейзажі Юрія Камишного, представлені під час « Свята Врожаю », народжені в середовищі сучасного глобалізованого світу, ніби перегукувалися зі споконвічними українськими традиціями. У його творчості гармонійно поєднано етнокультурний пласт із реалізмом затишної буденності.
У картинах Юрія Камишного відчувається дихання життя вічної і прекрасної батьківської землі в осінній журбі, в літніх мрійливих замальовках, в простих і буденних на перший погляд сюжетах. Загалом, його художня творчість не обтяжена офіційним пафосом, вона щира і людяна, в міру насмішлива, зовсім трохи скорботна і найбільше – філософська.
Виставковий проект « Пишна світлиця » в межах « Свята Врожаю » представив надбання української народної культури. Серед експонатів :
-  автентична українська вишивка, костюм, традиційні прикраси
з приватної колекції Світлани Долеско, засновниці та Генерального директора Центру Української Культури та Мистецтва ;
-  ткані гобелени славетного роду Саєнко-Майданець ;
-  вишиті картини Лариси Шустерман ;
-  косівська та опішнянська кераміка ;
-  клаптикове шиття.
Під час виставки було проведено цикл майстер-класів для дітей зі створення коника з кукурудзи, родинного оберегу, ліплення казки з солоного тіста.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]