Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

«Свято Врожаю»

Колективна виставка творів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва
24 вересня 2012 – 10 жовтня 2012
Вхід вільний

Організатори: Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Виставка онлайн

Проект «Свято Врожаю» започаткований у 2012 році Світланою Долеско задля підтримки споконвічних українських мистецьких традицій та представлення на широкий загал творів від митців з усіх куточків України. А також, демонстрації взаємозв’язку краси української природи та мистецьких творів нашого народу.
«Свято Врожаю» – проект, в якому вдало поєдналась персональна виставка картин Юрія Камишного та виставка «Пишна світлиця» як втілення унікального українського колориту, мистецької душі нашого народу, його щедрості, багатства та гостинності.
Юрій Камишний – Заслужений художник України, Лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних премій. Народився у 1962 р. у м. Житомирі. Закінчив Житомирську художню школу, Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова в 1982 р. Член Національної спілки художників України, член Міжнародної Спілки художників під егідою ЮНЕСКО, член Міжнародної професійної спілки художників.
Неповторні натюрморти та сонячні пейзажі Юрія Камишного, представлені під час «Свята Врожаю», народжені в середовищі сучасного глобалізованого світу, ніби перегукувалися зі споконвічними українськими традиціями. У його творчості гармонійно поєднано етнокультурний пласт із реалізмом затишної буденності.
У картинах Юрія Камишного відчувається дихання життя вічної і прекрасної батьківської землі в осінній журбі, в літніх мрійливих замальовках, в простих і буденних на перший погляд сюжетах. Загалом, його художня творчість не обтяжена офіційним пафосом, вона щира і людяна, в міру насмішлива, зовсім трохи скорботна і найбільше – філософська.
Виставковий проект «Пишна світлиця» в межах «Свята Врожаю» представив надбання української народної культури. Серед експонатів:
-  автентична українська вишивка, костюм, традиційні прикраси
з приватної колекції Світлани Долеско, засновниці та Генерального директора Центру Української Культури та Мистецтва;
-  ткані гобелени славетного роду Саєнко-Майданець;
-  вишиті картини Лариси Шустерман;
-  косівська та опішнянська кераміка;
-  клаптикове шиття.
Під час виставки було проведено цикл майстер-класів для дітей зі створення коника з кукурудзи, родинного оберегу, ліплення казки з солоного тіста.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]