Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Свято Новорічної Іграшки

Це не просто ялинкові прикраси — це сімейні реліквії.
10 грудня 2011 – 16 січня 2012
Вхід вільний

Організатори: Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Ялинкові прикраси по своїй суті — це символ єднання родини, адже раніше їх створювали у вузькому сімейному колі, вони служили родинними оберегами. А ялинка з давніх-давен була засобом захисту сімейного вогнища від злих духів. Ялинкові прикраси з плином часу ставали сімейними реліквіями, зберігались та передавались від покоління до покоління. За кожною такою іграшкою стояла своя неповторна сімейна історія.

Задля того, щоб відновити теплі родинні традиції святкування Нового Року та Різдва, щоб започаткувати у сім’ях відвідувачів нову традицію – традицію створення в родинному колі новорічних ялинкових прикрас своїми руками, із 10 грудня 2011 року по 14 січня 2012 року в Центрі Української Культури та Мистецтва ожила справжня родинна казка — Свято Новорічної Іграшки.

На цій виставці дивовижно поєднались передноворічний настрій, виставка антикварних радянських, та сучасних авторських ялинкових іграшок, а також низка незабутньо цікавих родинних майстер-класів з виготовлення новорічних прикрас.

Експозиція була різнобарвною, представила як народну різдвяну іграшку-оберіг, так і антикварні ялинкові прикраси, та іграшки радянської доби.

Особливо барвистою і багатою була колекція сучасних авторських ялинкових прикрас.

Більше 30 майстрів з усієї України долучились до Свята Новорічної Іграшки. Відомий львівський колекціонер Іван Гречко привіз прикраси, які багато років тому створював на Новий рік для своїх доньок. Представив близько 50 прикрас – це і зірочки, і ланцюжки, сніжинки, ляльки, і дивовижні ляльки. Колекція Івана Гречко – сімейна, надзвичайно цінна, трепетна, адже вона створювалась у важкі повоєнні десятиліття із простих підручних матеріалів, коли навіть хліба не вистачало… Але скільки тепла, щирості в цих іграшках! Незважаючи на важкі роки, обставини, новорічне свято жило, і зігрівало серця родин.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]