Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка«Грузія очима українців»

Творчі роботи Наталії Тонкаль
20 липня 2015 – 10 серпня 2015
Вхід вільний

За підтримки Міністерства молоді та спорту Грузії, Молодого посла Грузії в Україні Малхазі Гегечкорі, Центру Української Культури та Мистецтва.

Автор проекту – Наталія Тонкаль, фотограф, художник, сертифікований арт-терапевт, коуч IPS.

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Літо – пора відновлення та пошуку джерел натхнення для подальшої успішної діяльності. Центр Української Культури та Мистецтва вирішив подарувати відвідувачам проект, який розширює уявлення про красу світу. Пізнання ідеї створення виставки розпочалося з подорожей. Молода художниця, арт-терапевт і фотограф Наталія Тонкаль відвідала Грузію в 2014 році.
Далі подорожі країною продовжилися та перетворились у справжнє захоплення. Наталія закохалась у цю казкову країну. Емоції, думки та яскраву палітру почуттів вона виклала у авторському проекті «Грузія очима українців», який розпочався 20 липня 2015 року на першому поверсі Центру Української Культури та Мистецтва.
Основну увагу Наталія Тонкаль приділила краєвидам Грузії. На 11 фото-панно зображені річки, озера, гірські види, морські пейзажі. Не менш пізнавальними є урбаністичні пейзажі, на яких можна побачити архітектурні досягнення Грузії. Проект складається з фотографій відомих туристичних міст: Тбілісі, Батумі, гірської Аджарії, Кутаїсі та історичного центру Грузії Мцхеті.
Ідея організувати проект виникла у Наталії два роки тому. Вона вирішила познайомити українців із прекрасним світом мандрів. Минуло майже 9 місяців з часу першої поїздки художниці у Грузію. За її словами, головна мета проекту – розвиток загальнолюдських засад, відкриття необмеженості людської свідомості, видалення забобонів та вмотивування людини на добрі вчинки. «Бажаю кожному відвідати цю країну. Вам обов’язково відкриються інші можливості, тому що усюди зустрічатимете чуттєвість, гостинність і доброзичливість грузинів. Для них гуманне ставлення до ближнього є філософією життя. Вони бачать людину і одразу відчувають її проблеми. Під час застілля вони ведуть спокійну бесіду, п’ють вино. Зайві слова не потрібні, адже поглядом вони читають думки. Тому грузинські тости містять влучне побажання саме того, що хоче та чи інша людина», – каже Наталія.
Окрім фото, в експозицію проекту «Грузія очима українців» також увійшли 10 живописних полотен. Назви їх правдиві та цілком відповідають змісту. Створені у 2015 році картини «Маяк», «По той бік», «Захід сонця», «Сонцем зігріта», «Вечірня прохолода», «Таємниця» відображають елементи захопленням художниці морською тематикою.
Є дві картини, створені у незвичній, навіть новаторській техніці. «Квіти у волоссі» – це маки, намальовані повітряними кульками. За допомогою методу вібрації полотна було створено абстрактну композицію «Скелі».
На завершення виставки, 11 серпня 2015 року відбувся майстер-клас зі створення солодощів з національною символікою під керівництвом Яніни Яроченко. «Пряники Принцеси Пуговкі» від торгівельної марки «Lie Gudzyk Studio» – це печиво та варення 6 видів з нотками східних ароматів.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]

Події під час виставки

20 липня 2015 18:00 Відкриття фотовиставки Наталії Тонкаль «Грузія очима українців»