Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

about exib

  • date exib 7 août 2014 20:43

Петриківка у Києво-Печерській Лаврі 19-23.08.2014

Мистецька акція покликана заохотити населення до усвідомлення цінності культурної спадщини і традицій України як спільного надбання, а також до встановлення злагоди і взаєморозуміння через посилення міжкультурного діалогу і творчих проявів.

Мистецька акція « Петриківка у Києво-Печерській Лаврі »
Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник
19-23 серпня 2014 року
(м. Київ, вул. Лаврська 9, корпус 1)

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник спільно з Благодійним Фондом « Києво-Печерська Лавра », Центром народної творчості « Дивокрай » Дніпропетровської обласної ради та Всеукраїнським благодійним фондом « Світ дитини » проводить Мистецьку акцію « Петриківка у Києво-Печерській Лаврі ». Акція відбуватиметься за підтримки Міністерства культури України та Дніпропетровської обласної ради.

Україна має багатющу культурну спадщину, унікальну нематеріальну спадщину та пам’ятки природи. Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та традиція Петриківського розпису можуть сьогодні по праву вважатись « культурними брендами » України і здатні стати об’єднуючим культурним простором для суспільства.
Мистецька акція « Петриківка у Києво-Печерській Лаврі » - це перша спроба об’єднати зусилля у справі поширення знань про культурні об’єкти і традиції, які є сьогодні візитною карткою України і презентують наше культурне надбання у списках ЮНЕСКО.
Крім того ця Акція є благодійним і соціальним проектом – Акція має за мету надихнути, розкрити творчі здібності та надати духовну й культурну реабілітацію дітям із сімей біженців зі Сходу та військових АТО, дітям-сиротам, шляхом знайомства із скарбами української культури та мистецтва, залученням їх до майстер-класів.
В рамках Акції також буде проведено конкурс серед майстрів петриківського розпису на кращий ескіз елементу розпису, який буде використано для виготовлення ювілейних монет.
Учасниками Акції є як музейні установи, так і творчий осередок майстрів Петриківського розпису, інших видів декоративно-прикладного мистецтва – творчих промислів і традиційних ремесел.
Партнери Акції : Дніпропетровський художній музей, Національний музей народної архітектури та побуту України, Музей сім’ї Шереметьєвих, Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Державна агенція промоції культури України, ГО « Міжнародний центр розвитку культурного розмаїття ».

За своїм форматом Акція поділятиметься на такі простори :
Творчий простір – проведення майстер-класів від майстрів Петриківського розпису, а також майстрів з інших напрямів, що тісно пов’язані із мистецтвом розпису (гончарство, різьбярство, ляльки-мотанки тощо).
Алея майстрів – демонстрація та продаж виробів майстрів Петриківського розпису та інших видів декоративно-прикладного мистецтва, які пов’язані із мистецтвом розпису та давніми традиціями Києво-Печерської Лаври.
Дитячий простір – організація дитячих майстер-класів та конкурсів на кращий малюнок або виріб з малюнком (скриньки, глиняні вироби тощо), а також знайомство із Заповідником та Петриківкою дітей різних вікових категорій, у т.ч. дітей із сімей біженців, військових АТО, дітей-сиріт тощо.
Виставка « Петриківський розпис – колір традицій » у виставковому залі Заповідника з фондів Дніпропетровського художнього музею та Центру народної творчості « Дивокрай » Дніпропетровської облради (колекції робіт із Петриківським розписом).
Територія просвітництва – організація Круглого столу з питань збереження і відродження історико-культурної спадщини України, лекцій від майстрів петриківського розпису про традиції і символи Петриківки, тренінгів з фінансової грамотності, а також відповідної Прес-конференції.
Музейний простір – організація платформи для діалогу і співпраці між музеями, що знаходяться на території Заповідника, а також презентація їх культурно-просвітницької діяльності.
Музичний простір – організація виступів фольклорних гуртів під час офіційного відкриття та закриття Акції ; організація музичного супроводу заходів Акції (майстер-класів та лекцій).

Детальніше про Мистецьку акцію читайте за посиланнями :
Графік та детальна інформація

see also

Майстер-клас із розпису новорічних кульок

29 novembre 2018

Майстер-клас із валяння з вовни брошки « Зимова пташка »

29 novembre 2018

Відкриття виставки « Кольорове коло »

28 décembre 2018