Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

11 травня 2015

Художниця Оксана Грек

Оксана Грек – художниця живопису казкового жанру.

Народилась і мешкає в Україні у місті Ніжин Чернігівської області.
Навчалась у педагогічному університеті ім. М. В. Гоголя на філологічному факультеті. Створює картини у техніці масляного живопису. Художниця полюбляє використовувати на полотнах яскраві кольори. Починала зі створення пейзажів, натюрмортів та портретів. Оксана Грек створила авторську серію картин «Мамині казки». 28 квітня відбулося відкриття виставки цієї серії у Центрі Української Культури та Мистецтва.

Тимур Савін (далі – Т.С.): Чи допомогла Вам філологічна освіта опанувати мистецтво живопису?
Оксана Грек (далі – О.Г.): На жаль, ні. Дійсно, за фахом я викладач української мови та літератури. Майже жодного дня я не працювала на посаді вчителя. Філологія, вочевидь, не моє і навіть трошки шкода за свій вибір освіти.
Т.С.: Де Ви працювали після закінчення інституту?
О.Г.: Мені пощастило з тим, що батько забрав мене у свій бізнес. Він керував міською телекомпанією «Фобос», а я допомагала йому вести справи. На цьому підприємстві я отримала безцінний досвід керівника. Потім працювала на приватному підприємстві «ГРІВАС», яке виробляє обладнання для виготовлення пористих бетонів. Декілька місяців обіймала посаду керівника гуртка малюнку і живопису.
Т.С.: Як Ви підійшли до мистецтва живопису і що надихнуло Вас творити дитячі казки на полотні?


О.Г.: До живопису я прийшла випадково і не заплановано. Завжди хотіла намалювати портрет батька. Це був перший крок до живопису. Після цього спробувала малювати пейзажі і натюрморти. В інтернеті шукала підручники і майстер класи по живопису. Щоб отримати практичний досвід їздила на лекції і семінари професійних художників. Перша робота, яка створена у жанрі дитячих казок має назву «Сонечка». У цій картині я перший раз використала техніку рельєфних об’ємних мазків за допомогою мастихіну. Ця картина прижилась у моєму домі. Через рік я повернулась до живопису і вирішила створити серію казкових картин «Мамині казки».

Т.С.: Пані Оксана, чому Ви обрали головними героями цієї серії котів?
О.Г.: З котами у мене пов’язана ціла історія. У дитинстві я дуже любила котів. Тягла їх додому і доглядала за ними. Батьки називали мене «котячою мамою». Тато теж любив котів, на його підприємстві їх жило багато. Через образи котів я намагаюсь зображати людей.
Т.С.: У Вас є картини, на яких поєднані сільські та урбаністичні пейзажі. У чому полягає цей творчий задум?

О.Г.: Я вважаю, що так виглядає шлях між минулим і теперішнім. Також село – це символ України. У моїх мріях я колись залишу місто і оселюсь у деревні.
Т.С.: «Мамині казки» – це Ваша єдина серія картин, чи є серії із зображенням натюрмортів та роботи іншої тематики?
О.Г.: Під час навчання живопису я зробила експериментальну серію «Момент». Серія складається із 7 робіт, на виставках не експонувалась. Картини цієї серії можна узагальнити поняттям «інтуїтивний живопис». Охарактеризувати цю серію я можу так: життя складається з моментів, які фіксує пам’ять. Зі спогадів минулого, яке опирається на кольори й відчуття, тому вони енергетичні та сповнені ностальгії.

Т.С.: Чому Ви зупинити творити у стилі інтуїтивного живопису?
О.Г.: Коли я почала створювати казки, у мене виникла ідея продовжити серію «Момент». Але я вирішила займатися казками, бо вони дарують більше життя і радості. У них можна зрозуміти сюжет. «Мамині казки» перемогли «Момент» у моїх відчуттях.
Т.С.: Чи багато у Вас було персональних виставок?
О.Г.: Я провела декілька персональних виставок впродовж 2014-2015 років. Одну я організувала самотужки, в торгівельному центрі «Гермес», що у місті Ніжин. Друга виставка пройшла у Чернігівському музеї сучасного мистецтва «Пласт-Арт», а третя – у Ніжинському краєзнавчому музеї. За підтримки Президентського фонду Леоніда Кучми «Мамині казки» приїхали до Центру Української Культури та Мистецтва.

Художниця Оксана Грек
Художниця Оксана Грек
Художниця Оксана Грек
Художниця Оксана Грек
Художниця Оксана Грек
Художниця Оксана Грек
Художниця Оксана Грек
Художниця Оксана Грек
Художниця Оксана Грек

дивіться також

Розмова з Ольгою Пілюгіною

1 червня 2016

Розмова з Олександром Андрющенком

27 травня 2016

Розмова з Ніною Саєнко

6 квітня 2016