Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

21 серпня 2015

Азбука печворку

Клаптикове шиття (або печворк, від англ. «рatchwork») – різновид рукоділля, коли за принципом мозаїки, з різнокольорових та строкатих шматочків тканини (клаптиків) з певним малюнком, зшивається цільний витвір. У процесі роботи створюється полотно з новим колірним рішенням, візерунком, іноді – фактурою. Сучасні майстри виконують в техніці клаптикового шиття досконалі об’ємно-просторові композиції.Клаптикове шиття (або печворк, від англ. «рatchwork») – різновид рукоділля, коли за принципом мозаїки, з різнокольорових та строкатих шматочків тканини (клаптиків) з певним малюнком, зшивається цільний витвір. У процесі роботи створюється полотно з новим колірним рішенням, візерунком, іноді – фактурою. Сучасні майстри виконують в техніці клаптикового шиття досконалі об’ємно-просторові композиції.

Збірні полотна та вироби з клаптиків, аплікації з тканин існували незалежно один від одного у багатьох народів світу ще у прадавні часи. Наприклад, відомий єгипетський орнамент, створений зі шматочків шкіри газелі близько 980 року до н. е. В одному з музеїв Токіо експонується зшитий приблизно в той же час костюм із клаптиковими прикрасами.

У 1920 році в Печері тисячі Будд був знайдений килим, зібраний приблизно в IX столітті з безлічі шматочків одягу паломників. У XVI столітті в Англію почали привозити барвисті тканини різноманітних візерунків, зроблені з індійської бавовни. Ковдра, декорована вишивкою або набійкою, вважалася модною прикрасою домашнього інтер’єру.
(с) Вікіпедія.

У нашому Центрі Ви можете опанувати мистецтво клаптикового шиття під керівництвом досвідченого і професійного викладача Людмили Миколаївни Андреєвої.

Андреєва Людмила – жінка гармонійна і природна. Усе вона робить красиво – розмовляє, посміхається, або шиє свої улюблені клаптики. Пані Людмила граціозна в праці. «Та, що вміє створити і зберегти затишок» – так кажуть про неї її друзі. Можливо, завдяки саме цим якостям, їй вдалося створити моду в Україні на клаптикове шиття.

Декілька фактів з біографії Людмили Андреєвої:

• Займається печворком понад 15 років;
• Заснувала перші в Україні курси клаптикового шиття. Викладає більше 8 років;
• Із 2005-го року керує Всеукраїнським проектом «Печворк і квілтінг» в Україні;
• Їй належить ідея проведення щорічного фестивалю «Дивосвіт клаптикового шиття»;
• Організувала виставку «Моли кунів – клаптикове шиття індійців Панами».

Не зупиняючись на досягнутому, постійно вдосконалюється, переймає досвід майстрів зі світовою популярністю:
-  Естер Мір (Esther Mir), Іспанія;
-  Джинні Беєр (Jinny Beyer), США;
-  Керол Ніколас (Carol Nicholas), США.
Як результат – понад тисяча вдячних учнів, численні публікації в газетах і журналах, участь у телевізійних та радіопрограмах.

Дівчата вирішили поділитися своїми враженнями від занять:

Ольга:
«Кажу відверто:
• Викладач приділяє увагу кожному учневі;
• Для навчання надається необхідний матеріал (тканини);
• Невелика кількість учнів у групі;
• Високий рівень професіоналізму викладача».

Бондар Інна:
«Не шкодую, що пішла на курси «Азбука печворку». Море позитиву, натхнення та знань я отримую на кожному уроці. Окрема подяка викладачеві – Людмилі Андрєєвій. Пояснює матеріал доступно, цікаво і легко. усі уроки проходять в душевній атмосфері, з розповідями про печворк і життєвими розмовами».

Бондар Наташа:
«У наш час складно знайти дійсно професіоналів своєї справи. Я вважаю, що мені пощастило з цим. Окрім практичних навичок, я отримала масу гарного настрою та ідей на майбутнє. Величезне спасибі нашому вчителю, Людмилі Миколаївні, за її терплячість і вміння донести найскладніше простою мовою. Шкодую, що не дізналася про ці курси раніше».

Ніна Набока:
«Про набуті знання:
• Незважаючи на мій невеликий досвід у шитті та невелику кількість вдалих робіт, за час навчання викладачеві вдалося привити мені акуратність в роботі як із клаптиками, так і зі швами;
• Завдання звучать чітко і зрозуміло. На початку заняття завжди знаєш, чим будеш займатися, які навички засвоюватимуться;
• Послідовність і лаконічність викладання. Матеріал засвоюється легко;
• Постійна допомога викладача, професійна оцінка і корекція кроків;
• Усе влаштовує. Хочеться, щоб курси, які веде майстер своєї справи Людмила Андреєва, розширювалися і давали можливість більшому числу охочих пізнати красу печворку як виду творчості. Спасибі, хочеться ще!»

Оксана:
«Я завжди полюбляла малювати олівцями, фарбами, крейдою. А тепер відкрила ще один спосіб – печворк. Я можу малювати тканинами! Це навіть краще, ніж все, що я робила раніше. Колір, фактура, форма – все розрізнене раптом утворює єдину картину. І я – художник! Щотижня я забігаю в крамничку тканин і даю волю фантазіям і мріям. Я гуляю нескінченими коридорами інтернету, шукаю ідеї, щоб потім втілити їх у тканині, невеликих клаптиках мого натхнення. І я знаю, що це тільки початок. Це поштовх, який дали мені курси «Азбука печворку» та їх викладач Людмила Андреєва. Дякую Вам».

Курс «Азбука Печворку» – найпоширеніший курс навчання! За 6 років викладання, більш ніж 1500 чоловік оволоділи мистецтвом клаптикового шиття!
Викладач – Андрєєва Людмила.
Тривалість курсу - 17 занять.
У групі одночасно 5-7 учнів. У кожного є індивідуальне робоче місце зі швейною машинкою та столом для розкрою.
Вартість навчання – 2600 грн (сюди входить повний комплект високоякісних тканин фабрики RJR Fabrics (США).
Результатом навчання стане ваша перша клаптикова ковдра, вишита під керівництвом талановитого викладача.

Записатися на курси можна за телефоном: (044) 425-12-64/66, (093) 49-53-756.

дивіться також

Цикл із трьох майстер-класів «В’язання светру зі жгутами»

22 лютого

Майстер-клас зі створення брошки «Квітучі сади»

2 травня

Азбука печворку

21 серпня 2015