Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

ОБУХІВСЬКІ МАЙСТРИНІ-ЮВІЛЯРКИ

Виставка творів майстринь обухівського рушника, весільних віночків та кераміки, яка була присвячена життєвим ювілеям учасниць виставки
13 décembre 2014 – 14 janvier 2015
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Виставка онлайн

Виставковий проект відбувся в межах IV Свята Новорічної іграшки.
Місто Обухів Київської області має давню історію, розвинену інфраструктуру та промисловість. Проте, справжнім багатством Обухова є майстрині декоративно-прикладного мистецтва, які пишуть історію рідного міста, вишиваючи легендарні обухівські рушники, створюючи віночки та керамічні дива.
Дуже несподівано, але склалося так, що в 2014 році усі чотири майстрині відзначили важливі ювілеї своєї життєвої стежини, що не могло залишитись поза увагою Центру Української Культури та Мистецтва. Це й стало приводом до виставки « Обухівські майстрині-ювілярки ».
Обухівський рушник відрізняється традицію двобічної вишивки. У ньому нема лиця і звороту, обидві сторони однакові. Це глибинна народна мудрість : у людини повинно бути все гарно не тільки з лиця, видимої сторони (це наші вчинки), а й з невидимої, де знаходяться наші думки і почуття.
Значення обухівського рушника, кераміки та вінків ще мають у майбутньому відкрити і визнати у всьому світі. А найперше ми, українці, повинні прочитати закодовану в цих витворах інформацію і донести її до наступних поколінь, до інших народів.
Створення рушників – це щоденна творча праця Химиченко Надії, Власенко Віри та Ленди Валентини, які є членами Національної спілки майстрів народного мистецтва України, шанованими майстринями художньої вишивки.
До слова, Химиченко Надія займається рідкісною справою для сьогодення – створює традиційні українські віночки. Окрім обухівських рушників та традиційних українських віночків до уваги глядачів у експозиції будуть представлені сучасні керамічні композиції художника-кераміста Галузи Марини.
Традиційні дівочі віночки, які створює Надія Химиченко, є такими, якими були віночки 100, або й 200 років тому. Сучасні керамічні композиції молодої майстрині Марини Галузи є неповторними за своїм виконанням, подекуди навіть новаторськими, монументальними.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]