Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка « Душі людської глибина »

Художні твори підопічних Київського міського Центру соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів
7 novembre 2013 – 16 novembre 2013
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва, Київський міський Центр соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Понад 100 робіт в різних техніках від 25 учасників протягом 10 днів вчили відвідувачів Центру Української Культури та Мистецтва долати труднощі, знаходити прекрасне в кожній миті. Адже учасники – люди з особливими потребами, підопічні Київського міського Центру соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів.

Метою виставки « Душі людської глибина » було відкриття суспільству талановитих людей, які заслуговують на визнання та увагу. Тут були представлені роботи в різних напрямках та жанрах.

Основна мета діяльності Київського міського Центру соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів – підготувати людей з інвалідністю до професійної діяльності шляхом адаптації, навчання для подальшого ефективного працевлаштування з урахуванням стану здоров’я, особистих схильностей та побажань. Протягом 2012 року під опікою було близько 2000 людей.
Петриківський розпис займає основне місце в творчому доробку учасниці проекту Марини Саркісян. Це картини, розпис по дереву і розпис на тканині. Художниця є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер народної творчості, педагог за покликанням. Марина навіть розкрила деякі свої таємниці – бажання об’єднати в своїй творчості, в петриківському розписі дві культури – українську та рідну їй вірменську.
Образ Батьківщини, роду та родини виливається в сюжети картин Юрія Пацана. На його полотнах оживають знайомі з дитинства пейзажі – « Біля криниці », « Сінокіс », « Садиба », « Щедрий вечір »… Тема України небайдужа Ірині Бородюк, яка виливається в картини із квітів – « Україна мальовнича », « Козацький куліш », « Кайдашева сім’я ». А зимові етюди Юрій Недашківського нагадали, що зима вже на порозі і боятися не варто, бо вона прекрасна. До того ж « Гідромецентр як завжди помилився » говорить одна із робіт автора.

Яскравими дощечками в техніці городецького розпису порадувала справжніх господинь Олена Салтикова. А от колекцію авторських ляльок, представила Наталія Громова, створенням яких займається вісім років. Тематика робіт Інни Іванюсь різноманітна. На виставці були представлені ілюстрації до казок « Аліса в країні див », « Оле Лукойє », які вразили своєю безпосередністю та правдивістю.

Роботи в техніці розпис по склу та браслети-шамбала представила на виставці Олена Леонтьєва ; вишивку та вироби з бісера – Юлія Білецька. Також серед учасників Олександр Фронін і його « Золота осінь », Олег Панчук і « Пори року » (графіка), Лариса Шевченко з « Скіфськими бабами (гуаш). Гості були вражені роботою « Нечуюча дівчина і старий грамофон », в якій тонко і зрозуміло передано настрій слабочуючих людей.

Варто відзначити учасників виставки, які своєю творчістю вчать інших вірити в себе, не зупинятись, ставити цілі і йти тільки вперед. Це Олена Панченко, Сергій Палічев, Олена Толкочова, Олексій Нашивочкін, Олег Позняк, Євген Фіненко, Віктор Тимошенко, Георгій Мазуренко, Борис Вокв, Євген Радкевич, Тетяна Степнова, Дмитро Височанський.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]